Haberler ve Etkinlikler

OSTİM Kauçuk Teknolojileri Kümelenmesi Heyeti Ziyareti

OSTİM Kauçuk Teknolojileri Kümelenmesi heyetini 7 Aralık 2018 tarihinde fabrikamızda ağırladık. Bu ziyaret kapsamında yüksek kapasite ve son teknolojiyle donatılmış karışım tesisimizi, Ar-Ge merkezimizi ve test imkanlarımızı gelen misafirlerimize tanıttık, sektörümüz ile ilgili çalışmalarımız ve şirketimizdeki gelişmeleri paylaştık. Ziyaretlerinden duyduğumuz memnuniyet yanında, günün anısı olarak tarafımıza takdim etmiş oldukları plaket nedeniyle de başta Küme Başkanı Sayın Akman Karakülah'a, değerli başkan yardımcıları ve tüm küme üyelerine şükranlarımızı iletiriz.

Tekno Kauçuk Otomotiv Sektörün de 100’üncü Ar-Ge Merkezi Olarak TescillendiTekno Kauçuk, T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Türkiye'nin 687’inci, Otomotiv sektörünün de 100’üncü Ar-Ge Merkezi olarak tescillenmiştir.

Test Merkezimiz Akreditasyon Sürecini Tamamladı

"Tekno Kauçuk'un Gebze OSB’deki ana fabrika bünyesinde yer alan Şok ve Titreşim Test Merkezimiz, 19 Ekim 2016 tarihi ile itibariyle TS EN ISO/IEC 17025:2012 Standartına uygun olarak Türkak'tan akreditasyon sürecini tamamlamış olup, Türkiye’de MIL-STD-810F/G şok ve titreşim testlerini gerçekleştirebilen sayılı laboratuvarlar arasında yer almış ve MIL-S-901D şok testlerini gerçekleştirebilen tek tesis olmayı başarmıştır."

Kauçuk 2016 İstanbul Fuarına KatıldıkTekno Kauçuk olarak Kauçuk 2016 İstanbul Fuarı’na katıldık.

Ata'mızı Andık (10.11.2016)"Türk Milleti"nin kurtarıcısı , "Cumhuriyet"imizin kurucusu, ölümsüz liderimiz Atatürk'ü ölümünün 78. yılında saygı ve özlemle andık..

KAUÇUK İSTANBUL 2016 Fuarına Katılıyoruz

Her iki yılda bir düzenlenen ve Türk kauçuk sektörünün yeniliklerinin sergilenmesine ve gelişimine katkı sağlayan Kauçuk İstanbul 2016 Fuarına Tekno Kauçuk olarak katılıyoruz. Fuar, 24-27 Kasım 2016 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi Büyükçekmece’de kapılarını açmaya hazırlanıyor.

ADMOG'a Desteğimiz SürüyorTAYSAD öncülüğünde düzenlenen "Atma Değerlendir, Meslek Okullarını Güçlendir" (ADMOG) kampanyasında sürekli desteğiyle en fazla yıldıza sahip olan şirket olma unvanını elde eden Tekno Kauçuk olarak ADMOG'a bu sene de katkılarımızı sürdüreceğiz.

37. Vodafone İstanbul Maratonu 15.11.2015

Tekno Kauçuk olarak bu sene yeniden TOFD için iyilik peşinde koştuk!

Tekno Kauçuk'dan Bir Onay DahaTekno Kauçuk, karışım geliştirme faaliyetlerine devam ediyor.

Ata'mızı Andık... (10.11.2015)"Türk Milleti"nin kurtarıcısı , "Cumhuriyet"imizin kurucusu, ölümsüz liderimiz Atatürk'ü ölümünün 77. yılında saygı ve özlemle andık..

Kartepe Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Fabrikamızı Ziyaret Etti (27.05.2015)

Kartepe Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi 11. sınıf öğrencileri her sene yapmakta oldukları teknik gezilerini bu sene fabrikamızda gerçekleştirdi. Öğle yemeği ardından şirket tanıtıp sunumuyla başlayıp fabrika turu ile devam eden gezimiz toplu fotoğraf çekimi ile son buldu. Bu keyifli teknik gezimizde misafirimiz olan Kartepe Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nin değerli öğrencilerine başarılar dileriz.

Bozcaada Yarı Maratonu 09.05.201509.05.2015 tarihinde yapılan Bozcaada Yarı Maratonu’nu Ufuk Kalaycı (01:52:00), Kudret Ersoy (02:02:00) ve Ertan Yazıcı (02:27:00) dereceleri ile tamamlamıştır.

ARUS Kümelenmesine Dahil Olduk"Raylı sistem milli davadır" ilkesiyle yola çıkan, ülkenin raylı ulaşım sistemlerindeki Her türlü ihtiyacının yerli sanayici tarafından üretilebileceğini savunan raylı ulaşım sistemleri sanayicileri, destekleyici kurum ve kuruluşları ile birlikte "İş Birliği ve Güç Birliği"inancıyla bir araya gelerek, Türkiye'nin ilk bölgesel olmayan ve tüm Anadolu'yu kapsayan "Anadolu Raylı Ulaşım Sistemleri Kümelenmesini"oluşturdu.

Dünya Kadınlar GünüCumhuriyet ile kazanılmış çağdaş haklar ve özgürlüklerle birlikte, yaşamın her alanında başarıyla yer almış kadınlarımız; üretime ve yönetime katılma imkânına kavuşmalarıyla, toplumsal gelişme çabamızda etkin ve çok önemli roller üstlenmişlerdir. Hiç bir ülkenin, kadınların emeği ve katkısı olmadan sağlıklı bir şekilde gelişmesinin, kalkınmasının, demokratikleşmesinin mümkün olmadığını düşünen bizler; inanıyor ve biliyoruz ki, kadınlarımızın hayata daha fazla katılmaları kadın zarafeti ile şekillenen bir sosyal hayata, daha aydınlık bir geleceğe ulaşmamızın tek koşuludur.

Runatolia 2015 Koşusu 01.03.2015Runatolia 2015 Koşusu'nda şirketimizi en iyi şekilde temsil eden katılımcılarımıza teşekkür ederiz.

VIII. Geleneksel Bilgilendirme Toplantısı (23 Ocak 2015)

VIII. Geleneksel Bilgilendirme Toplantımızı 23 Ocak 2015 tarihinde TOSB'ta bulunan Workinn Hotel'de gerçekleştirdik.

Dr. Haluk Konyalı İcK Üyesi Olarak Atandı

Karışım Ürün Grubu Yönetmenimiz Dr. Haluk Konyalı 01.01.2015 itibari ile İcra Kurulu Üyesi olarak atanmıştır.

TOSB Futbol Turnuvası

Futbol takımımız 28 takımın katılmış olduğu TOSB Futbol Turnuvası’nda göstermiş olduğu başarı ile 3. olarak turnuvayı tamamlayıp, 11.12.2014 Perşembe günü TOSB Bölge Müdürlüğünde yapılan turnuva ödül töreninde kupasını aldı.

İnovaLİG-İnovasyon ÖdülleriTürkiye'nin ilk inovasyon geliştirme programı İnovaLİG-İnovasyon Liderleri projesiyle Türk firmalarının IMP3rove'da Avrupalı rakiplerle yarışmasının önünü açan TİM'in bu yıl gerçekleştirdiği Türkiye İnovasyon Haftası 2014 kapanış etkinlikleri kapsamında 6 Aralık Cumartesi günü gerçekleştirilen İnovaLİG- İnovasyon Şampiyonları Ödül töreninde İnovasyon Stratejisi kategorisinde 10.luğu paylaşarak sertifikaya hak kazandık.

36. Vodafone İstanbul Maratonu 16.11.2014

36. Vodafone İstanbul Maratonu’nda 23 kişi koştuk… Maraton sonrası yorgunluğumuzu güzel bir kahvaltı ile attık… Tüm katılımcılarımıza teşekkür ederiz :)

Ata'mızı Andık... 10.11.2014"Türk Milleti"nin kurtarıcısı , "Cumhuriyet"imizin kurucusu, ölümsüz liderimiz Atatürk'ü ölümünün 76. yılında saygı ve özlemle andık...

Büyükada Koşusu 02.11.2014New Balance Büyükada Koşusu'nda şirketimizi en iyi şekilde temsil eden maraton katılımcılarımıza teşekkür ederiz.

KTW ve W270 Onayları Alındı

Tekno Kauçuk, karışım geliştirme faaliyetlerine devam ediyor. Bu bağlamda pek az firmanın sahip olduğu özel EPDM reçetesi geliştirilerek TZW’den KTW ve W270 onayları alındı.

Tekno Kauçuk Dünya Gazetesi'nde... 05.03.2014Karışım Ürün Grubu Yönetmeni Dr. Haluk Konyalı karışım alanındaki hedeflerimizi 5 Mart 2014 tarihli Dünya Gazetesi'ne anlattı.

VII. Geleneksel Bilgilendirme Toplantısı 17.01.2014

VII. Geleneksel Bilgilendirme Toplantımızı 17 Ocak 2014 tarihinde TOSB'ta bulunan Workinn Hotel'de gerçekleştirdik.

Tekno Kauçuk'un 2025 Hedefleri Açıklandı 17.01.2014

17 Ocak 2014 tarihinde TOSB'daki WorkInn Otel'de düzenlenen 7. Bilgilendirme Toplantısı'nda 12K çalışmaları paralelinde son iki senedir yoğun olarak çalışılan 2025 hedefleri paylaşıldı. 

35. İstanbul Avrasya Maratonu 17.11.2013Vodafone 35. İstanbul Avrasya Maratonu’nda şirketimizi en iyi şekilde temsil eden maraton katılımcılarımıza teşekkür ederiz.

Kartepe Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Fabrikamızı Ziyaret EttiPlastik Teknolojileri Atölye Şefi Sayın Hasan Altuntaş, Plastik Teknolojileri öğretmenleri Sayın Engin Cantürk, Sayın Muharrem Alkan ve Sayın Tansel Kahriman başkanlığında fabrikamızı ziyaret eden Kartepe Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öğrencilerini ağırladık. Misafirimiz olan Kartepe Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nin değerli öğrencilerine başarılar diler, bu keyifli gezileriyle bizlere onur verdikleri için teşekkür ederiz.

Küresel Rekabetin Yıldızı Tekno Oldu 25.04.2013Tekno her alanda başarısını göstermeye devam ediyor. Şirketimiz uzun süredir sürdürmekte olduğu ve InoTec Teknoloji ve Yönetim Danışmanlığı'nın 12K Modeli'ni baz alan, T.C. Ekonomi Bakanlığı destekli ve TAYSAD işbirliğiyle yürütülen "Küresel Rekabet Yolunda Kurumsal Dönüşüm Projesi" kapsamında 7 Mart 2013'te aldığı "Kurumsal Performans Yönetimi" ödülünün ardından 12K Model kriterleriyle yapılan değerlendirme sonucu büyük ölçekli kuruluşlar kategorisinde en başarılı firma seçilmiş ve 25 Nisan 2013 tarihinde "Büyük Ödül"e layık görülmüştür.

Tekno Çalışanları, Önerileri ile Müşterilerine de Değer Katıyor 18.04.201318 Nisan 2013 tarihinde B/S/H/ Çerkezköy Çamaşır Makinesi İşletmesi (FLCI) tarafından düzenlenen ve 100'ün üzerinde firmanın katıldığı Tedarikçi Günü'nde şirketimiz "Öneri Sistemine En Çok Katkı Yapan 2. Firma" ödülüne layık görülmüştür.

Okan Üniversitesi Fabrikamızı Ziyaret Etti 09.04.2013Projeleri kapsamında teknik gezilerini Endüstri Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Sayın Ahmet Fahri Özok başkanlığında fabrikamıza düzenleyen Okan Üniversitesi Endüstri Mühendisliği öğrencilerini İcra Kurulu Üyemiz Sayın Cihan Cengiz ve Otomotiv Ürün Grubu Yönetmenimiz Sayın Ertan Yazıcı ağırladı. Misafirimiz olan Okan Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü'nün değerli öğrencilerine başarılar diler, bu keyifli gezileriyle bizlere onur verdikleri için teşekkür ederiz.

Şirketler Arası Bowling Turnuvası 30.01.2013InoTec InClub tarafından ikincisi düzenlenen "Şirketler Arası Bowling Turnuvası"nda takımlarımız çok iyi bir performans göstermiş ancak çok az farkla maalesef kupayı kaçırmışlardır. Turnuvaya katılan tüm katılımcılar ve izleyiciler iş yorgunluklarını keyifli bir akşam geçirerek attılar.

VI. Geleneksel Bilgilendirme Toplantısı 25.01.2013"VI. Geleneksel Tekno Kauçuk Bilgilendirme Toplantısı" 25 Ocak'ta Divan Otel Asia'da yapıldı. Toplantıda 2012 yılının genel değerlendirmesi ile birlikte 2013 hedefleri de ilgili bölüm yöneticileri tarafından sunumlar eşliğinde aktarıldı.Sunumların ardından 15 yılı aşkın süredir Tekno'ya hizmet veren ve öneri sistemine en çok katkıda bulunan çalışanlarımız plaketle ödüllendirildi. Plaket töreninin ardından geçilen yemekte çalışanlar başarıyla geçen bir yılın ardından yorgunluklarını canlı müzik eşliğinde şarkılar söyleyip eğlenerek üzerlerinden attılar.

Tekno'dan Eğitime Katkılar 31.12.2012

TEKNO, tüm çalışanlarının mesleki eğitim seviyesini yükseltmek için "Eğitim Temelli İlerleme" yi kendisine ilke edinmiştir. Bu ilke bağlamında, tüm çalışanlarına eğitimler aldırmakla birlikte, zaman zaman çocuklarımızın daha iyi eğitim görebilmesi için okullara çeşitli katkılar yapmaktadır. 2012 yıl sonu itibariyle Gebze'deki çeşitli liselere öğretmenlerin ve öğrencilerin yararlanabileceği "Matematik Dünyası" dergi seti gönderilmiştir.